Pasażer

Prace torowe wpłyną kursowanie pociągów KM. Pasażerowie muszą przygotować się na utrudnienia

Koleje Mazowieckie informują o utrudnieniach, które wystąpią w związku z naprawą torów i wymianą sieci trakcyjnej na obu torach linii 447 między stacjami Warszawa Zachodnia a Warszawa Włochy.

Od czwartku 11 czerwca do soboty 13 czerwca na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia trwać będzie naprawa jednego z torów. W związku z tym część pociągów Kolei Mazowieckich zostanie odwołana, a wybrane połączenia będą kursowały w skróconych lub zmienionych relacjach.

– Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym rozkładem jazdy dla poszczególnych linii, który znajduje się w tabelach rozkładu jazdy – informuje przewoźnik.

 

Od niedzieli 14 czerwca, przez 6 tygodni, trwać będzie wymiana sieci trakcyjnej na obu torach linii 447 na odcinku Warszawa ZachodniaWarszawa Włochy. Część pociągów Kolei Mazowieckich będzie kursowała z pominięciem przystanków: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek oraz Piastów. Wybrane połączenia Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie zostaną odwołane.

W związku z utrudnieniami, od 14 czerwca do 5 lipca na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków (oba kierunku) obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM.

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 14.06. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować – przypomina przewoźnik.

Dodaj komentarz