Inwestycje

Premier: Inwestycja CPK będzie realizowana bez przeszkód

Fot. kadr z filmu “Q&A”

– W trakcie kryzysu inwestycje prywatne „przygasają”, w to miejsce wchodzą inwestycje publiczne – mówił w trakcie wtorkowej sesji „Q&A” z internautami premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do kontynuowania prac nad budową Centralnego Portu Komunikacyjnego. Prezes Rady Ministrów zapewnił, że projekt ten, mimo pandemii, jest realizowany.

Mateusz Morawiecki we wtorek odpowiedział na pytania internautów związane z obecną sytuacją w Polsce. Wśród wielu kwestii pojawiła się ta dotyczące realizacji projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego. Premier jasno podkreślił, że inwestycja ta będzie w dalszym ciągu realizowana, wpisując się w piąty filar „tarczy antykryzysowej”, jak określił to Mateusz Morawiecki, ważnej części planu wychodzenia polskiej gospodarki z kryzysu.

Inwestycje prywatne „przygasają”, w ich miejsce wchodzą inwestycje publiczne – mówił Prezes Rady Ministrów. – Tak działo się w przypadku poprzednich kryzysów i tak będziemy robić również dzisiaj. Będziemy starali się kontynuować prace zarówno związane z CPK, jak i wieloma innymi inwestycjami. Zainicjujemy także nowe.

 

W odpowiedzi na pytania premier wspomniał również o rozmowach, które prowadził na ten temat z szefową KE Ursulą von der Leyen, przewodniczącym RE Charlesem Michelem oraz przywódcami państw członkowskich UE.

– Chcę, by te inwestycje, które w niedalekiej przyszłości ruszą, były prowadzone z rozmachem, by rekompensowały ubytki w programach inwestycji prywatnych – mówił Morawiecki.