global Konflikt w Ukrainie Wydarzenia

Aleksander Kamyszyn rezygnuje ze stanowiska prezesa Ukrzaliznytsii

Aleksander Kamyszyn, Prezes Zarządu Ukrzaliznytsia, złożył rezygnację ze stanowiska. – Opuszczam stanowisko to ze spokojnym sercem – podkreśla, informując o dalszej zawodowej drodze.

Aleksander Kamyszyn, Prezes Zarządu Ukrzaliznytsia (fot. UZ)
Aleksander Kamyszyn, Prezes Zarządu Ukrzaliznytsia (fot. UZ)

O swojej decyzji Kamyszyn poinformował przez media społecznościowe. Od sierpnia 2021 r. był on p.o. prezesa zarządu Kolei Ukraińskich. Natomiast od marca 2022 r. został mianowany na stanowisko prezesa.

To on przez ponad rok kierował działaniami Ukrzaliznytsii w trakcie rosyjskiego ataku zbrojnego na Ukrainę. Nadzorował bezpieczną ewakuację ok. 4 mln mieszkańców Ukrainy i organizował przejazdy pociągami UZ czołowych światowych polityków, w tym prezydenta USA Joe Bidena czy ówczesnego premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona.

– Złożyłem dziś rezygnację. W porozumieniu z ministrem infrastruktury Olegiem Kubrakowem przeniosę się do Unii Europejskiej, gdzie otworzę biuro integracji Ukrzaliznytsii z UE – informuje Kamyszyn. – Opuszczam swoje stanowisko ze spokojnym sercem. Nasz „żelazny zespół” wykonuje wspaniałą robotę” – napisał.

 

W oświadczeniu podziękował również prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełeńskiemu i ministrowi Kubrakowowi za wysoką ocenę pracy.

Redakcja „Raportu Kolejowego” na kilka dni przed pierwszą rocznicą rosyjskiego ataku na Ukrainę przeprowadziła wywiad z Aleksandrem Kamyszynem. Prezes Ukrzaliznytsii podsumował w nim działania UZ w czasie wojny.

Wojna nas nie zatrzymała [WYWIAD]

Dodaj komentarz