Polregio

Prezes Zarządu POLREGIO odwołany

Artur Martyniuk, Prezes Zarządu POLREGIO S.A. został odwołany ze stanowiska. Jego obowiązki przejął Adam Pawlik, dotychczasowy Dyrektor Handlowy Spółki.

Martyniuk na czele POLREGIO stanął w maju 2020 roku. Wcześniej był m.in. dyrektorem doradztwa finansowego w firmie Deloitte.

Oficjalny komunikat POLREGIO:

Rada Nadzorcza Polregio S.A. odwołała 13 kwietnia z funkcji prezesa zarządu Polregio S.A., Artura Martyniuka. Pełniącym obowiązki prezesa zarządu został Adam Pawlik, dotychczasowy członek zarządu i dyrektor handlowy spółki. Rada Nadzorcza ogłosi konkurs na stanowisko członka zarządu.

 

Adam Pawlik jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, z dyplomem EMBA Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. W Polregio od 2017 roku, jest również członkiem Rady Nadzorczej Torpol S.A. oraz członkiem Zespołu Doradczego Pełnomocnika Rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego dla Rzeczypospolitej Polskiej. W latach 2006 – 2017 związany był z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, gdzie był odpowiedzialny m.in. za zakupy taboru kolejowego, prace związane z utworzeniem Poznańskiej Kolei Metropolitalnej czy opracowanie i wdrożenie Planu Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Województwa Wielkopolskiego.

Dodaj komentarz