Pasażer Tramwaje

Profesor Simon głosem… rozsądku w MPK Wrocław

Prof. Krzysztof Simon, dolnośląski konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych, będzie przypominał mieszkańcom Wrocławia o obowiązku zakrywania w czasie pandemii ust i nosa. Jego głos usłyszeć będzie można w okresie Wszystkich Świętych w pojazdach komunikacji miejskiej MPK Wrocław.

– Zakryj nos i usta. Chroń siebie i innych. To jest nasz obowiązek obywatelski. Krzysztof Simon – taki komunikat będzie wybrzmiewał, gdy pojazd MPK rusza z przystanku.

 

Jego celem jest przypominanie pasażerom o obowiązujących obostrzeniach Ministra Zdrowia – zakrywania nosa i ust. Stosowanie się do tych zaleceń jest jednym ze sposobów ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

– Noszenie maseczki w tramwaju czy autobusie jest dziś nie tylko prawnym obowiązkiem, ale i przejawem solidarności i rozsądku. Bezpieczeństwo korzystania z komunikacji miejskiej zależy głównie od samych pasażerów – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. – Głosem rozsądku w sprawie koronawirusa nie od dziś jest profesor Krzysztof Simon. Postanowiliśmy więc, aby to on przypominał zapominalskim pasażerom o obowiązku zakrywania ust i nosa. Dziękujemy za jego zaangażowanie.

 

Czytaj dalej >