Pasażer Wydarzenia

Przed Dworcem Głównym we Wrocławiu można oddać krew

Dziś do godziny 14.00 wszyscy chętni mogą wejść do autobus stojącego przed dworcem we Wrocławiu i oddać potrzebującym krew.

Dworzec Wrocław Główny (fot. ilustracyjne)
Dworzec Wrocław Główny (fot. ilustracyjne)

Jest to jedna z ostatnich wakacyjnych akcji przyjmowania krwi przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Specjalny autobus, gdzie pracownicy służb medycznych dokonają poboru krwi będzie stał przy ulicy Piłsudskiego. Jak podkreślają medycy, szczególne zapotrzebowanie jest na grupę RhD (-) minus B i 0, których stan określa się jako bardzo niski. Ogromnym problemem w naszym kraju jest wciąż powszechne przekonanie o możliwości wyprodukowania krwi w laboratorium. Co zatrważające, takiego zdania jest ponad połowa Polaków. W rzeczywistości jednak krwi ani żadnych produktów krwiopodobnych nie da się uzyskać sztucznie. Jedyną jej fabryką jest ludzki organizm.

Ci którzy chcieliby pomóc, a nie zdołają przyjść dziś, mogą podejść do czerwonego autobusu RCKiK jeszcze jutro w okolicy centrum handlowego Magnolia Park.

Warto też dodać, że coroczną akcję poboru krwi organizuje także Urząd Transportu Kolejowego. Szczegóły inicjatywy „Kolejowa Kropla Krwi”, znajdują się na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Weź udział w akcji “Kolejowa Kropla Krwi” i podziel się życiem!

Dodaj komentarz