Raport z Polski Wydarzenia

Weź udział w akcji “Kolejowa Kropla Krwi” i podziel się życiem!

Regularnie oddajesz krew, a może dopiero skończyłeś 18 lat i chcesz pomagać innym? Weź udział w piątej edycji akcji „Kolejowa Kropla Krwi”, organizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Pobór krwi będzie wykonywany 24 sierpnia w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ustawionym w pobliżu siedziby UTK, przy Al. Jerozolimskich 136 w Warszawie.

Krew to bezcenny lek, który nie ma zamiennika, bo dotąd nie wynaleziono jej substytutu. Krwiodawstwo jest więc niezastąpionym systemem leczenia, ale również szlachetną ideą dzielenia się z drugą osobą. To oddawanie cząstki siebie dla ratowania zdrowia i życia potrzebujących.

Urząd Transportu Kolejowego od 5 lat wspiera ideę honorowego krwiodawstwa poprzez organizację akcji Kolejowa Kropla Krwi. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się 24 sierpnia. Zorganizowane będzie we współpracy z Kolejarską Służbą Krwi, a także Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

W związku ze stanem epidemii koronawirusa – wzorem roku ubiegłego – pobór krwi odbędzie w ambulansie ustawionym w pobliżu siedziby UTK 24 sierpnia od godz. 9.00. Autokar zaparkuje przy budynku przy Al. Jerozolimskich 136 od strony dworca Warszawa Zachodnia.

– Zachęcam do udziału w tegorocznej akcji. W okresie wakacyjnym krew jest szczególnie potrzebna. Przekazywanie jej jest dowodem ludzkiej solidarności i wrażliwości – przekonuje Ignacy Góra, Prezes UTK. – W 4 edycji akcji krew oddało prawie 40 krwiodawców. Łącznie we wszystkich dotychczasowych edycjach zebrano krew, która może uratować życie około 300 osobom. Liczby te pokazują, że nasze zaangażowanie ma sens – dodaje.

 

Przygotowując się do oddania krwi warto pamiętać o obowiązujących zasadach. Krew może oddać każda dorosła i zdrowa osoba, u której nie wystąpiły żadne przyczyny dyskwalifikujące. Szczegóły znajdują się na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krwiodawcą można zostać także po szczepieniu przeciwko COVID-19. W zależności od przyjętej szczepionki, okres ten będzie różny – od 48 godzin po szczepionkach mRNA do 2 tygodni w przypadku pozostałych szczepionek.

Przed Dworcem Głównym we Wrocławiu można oddać krew

– Zapraszamy przedstawicieli sektora kolejowego oraz wszystkie osoby, które mogą pomóc potrzebującym do uczestnictwa w naszej akcji. Krew jest darem człowieka dla człowieka. Oddając ją ratujemy wiele ludzkich istnień, a dzielenie się nią jest symbolem życia, poświęcenia i bohaterstwa – zachęca do udziału Prezes Ignacy Góra.

 

Chętnych do oddania krwi prosimy o zarejestrowanie się przez interaktywny formularz.

Dodaj komentarz