Raport z Polski Wydarzenia

Przekaż 1,5 proc. podatku na rozwój kolei

Fundacja „Pro Kolej” od ponad 10 lat promuje dobre praktyki związane z koleją – kierując swoje działania zarówno do pasażerów, inwestorów oraz zarządcy infrastruktury kolejowej. Promuje i sugeruje ścieżki jej rozwoju. Troszczy się także o efektywność inwestowanych środków. Dzięki statusowi Organizacji Pożytku Publicznego, każda osoba, która płaci podatek dochodowy, może wesprzeć jej działalność.

Warto przypomnieć, że przeznaczenie 1,5% na wsparcie działań pro-kolejowych wymaga angażowania gotówki. Dla podatnika to żaden wydatek, a dla obdarowanego – dodatkowe środki na realizacje celów bliskich wszystkim, którym leży na sercu lepsza przyszłość polskich kolei i sukces transformacji transportu publicznego. Wystarczy w odpowiedniej rubryce zeznania PIT wpisać numer KRS Fundacji ProKolej – 0000471917.

Dzięki zebranym w ten sposób funduszom, organizacja będzie mogła kontynuować aktywność w kluczowych dla kolejnictwa kwestiach, podejmować interwencje w organach administracji publicznej, u zarządców infrastruktury oraz przewoźników. Środki zostaną przeznaczone na działalność statutową w tym m.in. organizację cyklicznych konferencji i warsztatów w tym dorocznego Kongresu Entuzjastów i Przyjaciół Kolei oraz cieszącego się zasłużonym prestiżem konkursu „Dworzec Roku”.

Dworce Doliny Popradu z tytułem “Dworzec Roku” 2023

Chcesz przekazać 1,5 proc. na wsparcie Fundacji „Pro Kolej”? Skorzystaj z gotowego formularza, przygotowanego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

Termin składania dokumentów mija 30 kwietnia 2024 r.

Z formularzy można skorzystać na stronie: https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000471917/

Dodaj komentarz