Inwestycje

Przetarg dotyczący prac na Dworcu Podmiejskim w Gdyni rozstrzygnięty!

Konsorcjum firm T4B i MAXTO Technology odrestauruje i zmodernizuje budynek Dworca Podmiejskiego w Gdyni oraz wybuduje w nim centrum monitoringu i zarządzania informacją na linii PKP SKM Trójmiasto. Wykonawcę udało się wybrać w trzecim przetargu.

Fot. PKP SKM Trójmiasto

W przetargu złożone zostały dwie oferty. PKP SKM zarezerwowała na tę inwestycję 59,409 mln zł. Obydwie propozycje przekroczyły budżet.

– Uznaliśmy, że warto przyjąć ofertę i jak najszybciej zrealizować tę niezwykle ważną i dla nas i naszych pasażerów inwestycję – informuje PKP SKM.

 

Zwycięski projekt kosztować będzie 62,361 mln zł. Drugi oferent ma 10 dni na złożenie ewentualnego odwołania od decyzji przetargowej.

Projekt Centrum ma zostać zrealizowany w formule “zaprojektuj i buduj”. Wykonawca będzie miał 14 miesięcy na prace projektowe. Te powinny zostać zakończone do końca marca 2023 roku.

Na okres przebudowy Dworca Podmiejskiego zbudowany zostanie kontenerowy dworzec tymczasowy.

Budynek Dworca Podmiejskiego zostanie odrestaurowany. Odzyska dawny blask, znikną też przylegające do niego przybudówki. Wewnątrz powstanie centrum zarządzania monitoringiem oraz systemem informacji pasażerskiej na przystankach na linii SKM. Na peronach zostaną wymienione lub, tam gdzie ich nie ma, zamontowane kamery oraz tablice informacyjne.

Odnowiony zostanie też przystanek SKM Gdynia Główna. Zostaną wymienione płyty krawędziowe oraz nawierzchnia z kostki, wiata będzie oczyszczona i pomalowana. Docelowo zmodernizowane zostanie przejście podziemne i wymienione będą tory.