Tramwaje

Przetarg na modernizację sieci tramwajowej w Grudziądzu unieważniony

Fot. UM Grudziądz

W Grudziądzu unieważniono przetarg na modernizację sieci tramwajowej. Powodem są zbyt wysokie oferty potencjalnych wykonawców. Najniższa zaproponowana kwota przewyższała zaplanowany budżet o 29 mln zł.

Jak poinformował grudziądzki Magistrat, przetarg zostanie ogłoszony ponownie po przygotowaniu dokumentów uwzględniających odpowiedzi udzielone w trakcie unieważnionego postępowania.

Grudziądz na modernizację sieci tramwajowej otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości ponad 85 mln 905 tys. zł. Wkład własny miasta wynosi prawie 16,4 mln zł. Zwrot z podatku VAT wyniesie szacunkowo ponad 22,4 mln zł.

Ogólna wartość projektu wynosi ponad 124,6 mln zł.

Przebudowa sieci tramwajowej wraz z zakupem taboru tramwajowego to ważna dla miasta inwestycja, która, jak zapewnia Magistrat, nie zostanie zaniechana.

-W najbliższym czasie będziemy starali się pozyskać kolejne środki na przeprowadzenie tej inwestycji – informuje Beata Adwent, rzeczniczka prasowa prezydenta Grudziądza.

 

Przypomnijmy:

Inwestycja dotyczy przebudowy torowiska na odcinku od ul. Toruńskiej do pętli tramwajowej na Rządzu. Realizowana ma być w latach 2020-2021. Prace podzielone zostały na trzy etapy:

  • przebudowa torowiska oraz jezdni i chodników wzdłuż ul. Toruńskiej, między al. 23 Stycznia i ul. Marcinkowskiego

Na tę część miasto przeznaczyło 12 mln zł, najniższa oferta – firmy Strabag – wynosiła 21 mln zł. Do przetargu podeszło 5 firm.

  • przebudowa torowiska od ul. Wiejskiej do pętli tramwajowej na osiedlu Rządz

W przetargu na tę część udział wzięło 6 firm, z czego najtańsza oferta przewyższyła założoną kwotą 51,5 mln zł o 13 mln.

  • przebudowa infrastruktury torowej i jedni ul. Chełmińskiej, między ul. Laskowicką a Wiejską.

Do przetargu stanęło 7 firm, najtańsza oferta spółki TOR-KAR-SSON wyniosła 53,4 mln zł – o 10 mln więcej, niż planowało miasto.

Reklama