Inwestycje Pasażer

Przystanek Kraków Bronowice otwarty

Mieszkańcy Małopolski zyskali lepszy dostęp do kolei. Od niedzieli 14 czerwca funkcjonuje nowy przystanek kolejowy Kraków Bronowice. Pociągi odjeżdżają z niego w kierunku Katowic, Rzeszowa, Krzeszowic, Oświęcimia, Trzebini, Wieliczki, Wodzisławia Śląskiego oraz Krakowa Głównego i lotniska Kraków Airport.

Przystanek Kraków Bronowice to kolejna inwestycja rozpoczęta i zakończona przez nasz rząd. Jest elementem kolei aglomeracyjnej w Krakowie. Jesteśmy przekonani, że z tej nowoczesnej stacji będą korzystać tysiące osób. To kolejny krok do celu, którym jest bezpieczna, komfortowa i przewidywalna polska kolej – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

 

W oficjalnym otwarciu przystanku wziął udział także Prezes Zarządu PKP PLK S.A.

– Z efektów Krajowego Programu Kolejowego korzystają już mieszkańcy Krakowa, Rzeszowa, Wrocławia, Lublina i Lubina oraz mniejszych miejscowości w całej Polsce. kolej staje się coraz bardziej dostępnym i atrakcyjnym środkiem komunikacji. Kraków Bronowice to kolejny nowy Przystanek w aglomeracji, który zwiększa dostępność podróżnych do kolei. – stwierdził Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP PLK SA.