Inwestycje

RAWAG rozbudowuje zakład w Rawiczu [ZDJĘCIA]

W siedzibie Rawickiej Firmy Wyposażenia Wagonów RAWAG uroczyście wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę zakładu. Inwestycja pochłonie 50 mln zł.

Fot. RAWAG

Wydarzenie odbyło się w 50. rocznicę powstania zakładu. W trakcie uroczystości Prezes Zarządu dr Tomasz Cieślak przypomniał historię firmy, realizacje rozbudowy zakładu, realizację poszerzenia parku maszynowego, wykonanie kolejnych inwestycji rozbudowy oraz wskazał plany dla następnych kroków milowych, które w kilkuletnim procesie rozwoju przedsiębiorstwa RFWW RAWAG Sp. z o.o. planuje wdrożyć Zarząd Spółki.

– Plan rozwoju przedsiębiorstwa na lata 2018-2023 ma na celu zwiększenie poziomu zatrudnienia, wzrost rocznych obrotów firmy oraz osiągnięcie status przedsiębiorstwa tzw. „Industry 4.0”, jest już w zaawansowanej fazie wdrożenia – potwierdza Prezes Zarządu.

 

Pierwszy krok w kierunku rozwoju firmy zakończył się wraz z zakupem maszyn za łączną kwotę 11 mln zł, natomiast drugim krokiem milowym będzie rozbudowa zakładu. Ta wciąż trwa.

Inwestycję realizują lokalni podwykonawcy: firmy REAL LESZNO Sp. z o.o. Sp. K., PHU Chod Dróg Andrzejewski Przemysław oraz Nieruchomości AZYMUT Kołeczko & Węcłaś.

Całkowity koszt przeznaczony na inwestycję rozbudowy przedsiębiorstwa to niemalże 50 mln zł.

Ostatnim krokiem milowym jest digitalizacja i implementacja robotów spawalniczych. Digitalizacja, czyli wdrażanie systemu SAP dobiega końca i system wkrótce zacznie wspomagać zarządzanie firmą.

– Jeśli chodzi o roboty spawalnicze to w przyszłym roku planowane jest wprowadzenie dwóch takich urządzeń w przedsiębiorstwie – dodają przedstawiciele RAWAG. – Wielkie podziękowania Zarząd Spółki skierował w stronę Pana Volkera Kregelina za wsparcie i pomoc w uzyskaniu pozwolenia na inwestycje o wartości 50 mln zł w rozwój firmy w latach 2018-2023.