global Wydarzenia

RegioJet uruchamia sprzedaż biletów na pociągi do Chorwacji

RegioJet uruchomił sprzedaż biletów na połączenia kolejowe Czechy – Chorwacja. Pociągi wyruszą w trasę w okresie letnim i dowiozą pasażerów z Pragi do Rijeki oraz Splitu. Podobnie jak w roku ubiegłym, ceny rozpoczną się od 590 koron. Przewoźnik planuje zwiększyć liczbę połączeń.

Pierwszy kursy zaplanowano już 28 maja. W tym roku pociągi pojadą zmienioną trasą – przez Budapeszt i Zagrzeb do Ogulina. Tam podzielony zostanie na dwa składy – kursujący do Rijeki oraz do Splitu.

W czwartek 18 lutego poznaliśmy też pierwsze rozkłady jazdy – według nich podróż do Rijeki potrwa ok. 2 godziny dłużej, niż w roku 2020. Wówczas pociągi kursowały przez Słowenię, jednak nie było możliwości dojazdu do Splitu.

Kursy zakończyć się mają 27 września. Jak zapowiedział RegioJet, w miesiące wakacyjne (lipiec, sierpień) połączenia realizowane będą codziennie. W maju, czerwcu oraz we wrześniu – trzy razy w tygodniu. Oprócz Pragi i Brna, składy zatrzymają się w Břeclaviu, na Słowacji w Bratysławie oraz na Węgrzech w Györ i Budapeszcie.

Maksymalnie pociąg składać się będzie z 15 wagonów. Ich liczba zależeć będzie jednak od frekwencji.

Czytaj dalej >