global Wydarzenia

RegioJet uruchamia sprzedaż biletów na pociągi do Chorwacji

RegioJet uruchomił sprzedaż biletów na połączenia kolejowe CzechyChorwacja. Pociągi wyruszą w trasę w okresie letnim i dowiozą pasażerów z Pragi do Rijeki oraz Splitu. Podobnie jak w roku ubiegłym, ceny rozpoczną się od 590 koron. Przewoźnik planuje zwiększyć liczbę połączeń.

Pierwszy kursy zaplanowano już 28 maja. W tym roku pociągi pojadą zmienioną trasą – przez Budapeszt i Zagrzeb do Ogulina. Tam podzielony zostanie na dwa składy – kursujący do Rijeki oraz do Splitu.

W czwartek 18 lutego poznaliśmy też pierwsze rozkłady jazdy – według nich podróż do Rijeki potrwa ok. 2 godziny dłużej, niż w roku 2020. Wówczas pociągi kursowały przez Słowenię, jednak nie było możliwości dojazdu do Splitu.

Kursy zakończyć się mają 27 września. Jak zapowiedział RegioJet, w miesiące wakacyjne (lipiec, sierpień) połączenia realizowane będą codziennie. W maju, czerwcu oraz we wrześniu – trzy razy w tygodniu. Oprócz Pragi i Brna, składy zatrzymają się w Břeclaviu, na Słowacji w Bratysławie oraz na Węgrzech w Györ i Budapeszcie.

Maksymalnie pociąg składać się będzie z 15 wagonów. Ich liczba zależeć będzie jednak od frekwencji.

Koszt przejazdu jednego pasażera zaczynać się będzie od 590 koron (podróż PragaRijeka) oraz od 890 koron (do Splitu). Do dyspozycji będą wagony sypialne (od 790 koron – Rijeka oraz od 1090 koron – Split), a za dopłatą 300 koron – pasażer przewiezie rower.

Bilety rezerwować można przez system sprzedażowy, ceny różnić się będą od czasu między kupnem a odjazdem pociągu.

RegioJet uruchamia bezpośrednie połączenia do Chorwacji

Cena obejmuje pełną obsługę na pokładzie, w tym małe śniadanie. W tym roku pociąg zostanie podzielony na wagony z cichymi przedziałami.

W przypadku anulowania biletu do 60 dni przed wyjazdem, RegioJet zwróci 100 proc. poniesionych kosztów. Jeżeli anulujemy bilet na miesiąc przed startem – otrzymamy 75 proc. ceny, na 14 dni przed – odzyskamy tylko połowę kosztów.

– Jeśli wysłanie pociągu nie będzie możliwe z powodu działań epidemiologicznych, zawsze zwrócimy 100 proc. ceny – dodał rzecznik RegioJet Aleš Ondrůj.

 

Pasażerowie wybierający się do Rijeki, Splitu i Gračac będą mogli dotrzeć także do Czarnogóry oraz Bośni i Hercegowiny. Umożliwią to specjalnie podstawione autobusy.

Źródło: zdopravy.cz, RegioJet

Dodaj komentarz