global Konflikt w Ukrainie Wydarzenia

Rosja nakazała wysłać na wojnę do 10 tys. kolejarzy

Rząd Federacji Rosyjskiej nakazał zarządowi RŻD znaleźć wśród swoich pracowników „ochotników”, którzy wyjadą walczyć w Ukrainie. Jak informuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, ma być to do 10 tys. kolejarzy.

Polecenie o wysłaniu pracowników na front otrzymały wszystkie firmy państwowe Federacji Rosyjskiej. Do takich należy również przewoźnik kolejowy RŻD. Firmie nakazano znaleźć do 10 tys. „ochotników”, którzy podpiszą krótkoterminowy kontrakt zobowiązujący do udziału w wojnie.

Informację tę skomentował Prezes Zarządu Ukrzaliznytsia Aleksander Kamyszyn.

– Prezydent Rosji zmusza przewoźnika RŻD do rekrutacji 10 000 żołnierzy wśród kolejarzy. Apeluję do Olega Belozerova, Prezesa Kolei Rosyjskich: nie wykonuj zbrodniczych rozkazów, ratuj życie rosyjskich kolejarzy. Nie wysyłaj ich na śmierć w Ukrainie – pisze Kamyszyn.

 

Trwa 191. dzień rosyjskiej inwazji wojskowej na Ukrainę. Rosjanie nadal skupiają swoje wysiłki na ustanowieniu pełnej kontroli nad terytorium obwodu donieckiego. Jak poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, agresorzy wzmocnili reżim administracyjny i policyjny w miastach położonych nad brzegiem Dniepru. Wzmocnili także ochronę wybrzeża na tymczasowo okupowanych obszarach obwodów zaporoskiego i chersońskiego.

Dodaj komentarz