Raport z Polski Wydarzenia

Rosjanin i obywatel Turkmenistanu zatrzymani w pociągu Jagodin – Chełm

Obywatele Rosji oraz Turkmenistanu chcieli nielegalnie przedostać się do Polski. W tym celu wsiedli do pociągu relacji Jagodin – Chełm. Cudzoziemców zatrzymali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, w trakcie wspólnych działań ze Strażą Graniczną – „Granica”.

Działania Straży Ochrony Kolei i Straży Granicznej w pociągach międzynarodowych (fot. SOK)
Działania Straży Ochrony Kolei i Straży Granicznej w pociągach międzynarodowych (fot. SOK)

Strażnicy Ochrony Kolei, wspólnie z kolegami z SG przeprowadzili rutynową kontrolę w pociągu międzynarodowym relacji Jagodin – Chełm. Wobec dwóch podejrzanych pasażerów – cudzoziemców podjęli interwencję.

– Po sprawdzeniu w dostępnych systemach  teleinformatycznych Straży Granicznej okazało się, że 52-letni obywatel Federacji Rosyjskiej i 61-letni obywatel Turkmenistanu dostali się do Polski nielegalnie – informują mundurowi. – W chwili kontroli nie posiadali dokumentów uprawniających do legalnego przekroczenia granicy Rzeczpospolitej Polskiej oraz zezwalających im na legalny pobyt na terenie naszego kraju, a także innych państw strefy Schengen.

 

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Placówka Straży Granicznej w Dorohusku. Ze względu na brak wymaganych dokumentów wobec cudzoziemców zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

Dodaj komentarz