Pasażer Wydarzenia

Rozbój z użyciem noży na dworcu Warszawa Wschodnia

Na terenie dworca Warszawa Wschodnia napastnicy z nożami zaatakowali podróżnego. Okradli go i pobili. Na miejsce wezwany został patrol Straży Ochrony Kolei, policja oraz pogotowie.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Do zdarzenia doszło 19 października na peronie nr 1 dworca Warszawa Wschodnia. Według informacji, które uzyskał Dyżurny Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie i przekazał do patrolu SOK, doszło do napaści na podróżnego.

– Po przybyciu na peron pierwszy, mundurowi napotkali poszkodowanego, który oświadczył, że został zaatakowany w trakcie wypłacania gotówki z bankomatu znajdującego się w hali kasowej dworca Warszawa Wschodnia – relacjonują Strażnicy Ochrony Kolei. – Pokrzywdzony podał rysopis sprawców, którzy skradli mu kartę płatniczą, kartę pobytu i paszport.

 

Do poszukiwań napastników włączyli się policjanci i ochrona dworca. Wspólnie z funkcjonariuszami SOK zatrzymali chwilę później sprawców rozboju. Ci byli bardzo agresywni. Wobec mężczyzn zastosowano środki przymusu bezpośredniego.

Na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe, które udzieliło pomocy medycznej poszkodowanemu. Ten ostatecznie odmówił hospitalizacji.

Przy zatrzymanych mężczyznach policjanci ujawnili dwa noże. Narzędzia te zostały zabezpieczone do dalszych czynności procesowych.

Sprawcom rozboju grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12 zgodnie z Art. 280 § 1 Kodeksu Karnego.

Dodaj komentarz