Aktualności Wydarzenia

Rozpoczynają się trzydniowe targi kolejowe RailTech Europe 2021

Targi RailTech Europe 2021 w formie online trwać będą od 30 marca do 1 kwietnia. W trakcie targów nagrodzone zostaną firmy, które zaprezentowały najlepsze projekty innowacyjne. Jury doceni inicjatywy w sześciu kategoriach. W kategorii innowacyjność w taborze kolejowym nominowana została firma 3M Polska.

Wydarzenie zorganizowane zostało w formie online. Na uczestników czeka mnóstwo prezentacji, warsztatów i możliwość nawiązania kontaktów branżowych. Wśród ponad stu poruszonych tematów znajdą się takie zagadnienia jak: kolej towarowa, automatyczne i cyfrowe łączenie wagonów towarowych, eksploatacja na linii portowej w Rotterdamie czy autonomiczne pociągi towarowe.

Wydarzenie można śledzić – TUTAJ

3M Polska jest jedną z trzech firm nominowanych w kategorii innowacyjność w taborze. Wyróżniono ją za oznakowanie odblaskowe wagonów. Bezpieczeństwo w nocy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym jest problemem dla pociągów towarowych, ponieważ tabor kolejowy nie jest wyposażony w żadne światła, które mogą poprawić widoczność boczną wagonów w ciemności (w przeciwieństwie do pociągów pasażerskich).

Firma 3M dostarczyła znane z USA rozwiązanie techniczne, które wychodzi naprzeciw potrzebie zwiększenia bezpieczeństwa pociągów PKP Cargo, dostarczając trwałe, samoprzylepne folie odblaskowe, które można łatwo nakładać. Oznakowanie w postaci szerokich pionowych pasów w połączeniu z ruchem pociągu ostrzega maszynistów z dużej odległości o niebezpieczeństwie.

Dodaj komentarz