Raport z Polski Wydarzenia

Rozpoznajesz ich? Policja poszukuje sprawców dewastacji pociągu

Gdyńscy policjanci nadal poszukują sprawców zdewastowania pociągu PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście. – Prowadzimy czynności w sprawie i ustalamy świadków zdarzenia – poinformowała podkom. Jolanta Grunert, Oficer Prasowy KMP w Gdyni.

Policja poszukuje sprawców dewastacji pociągu

Do dewastacji pociągu doszło na jednej ze stacji PKP SKM w Gdyni w dniu 25 listopada 2021 r. Dwóch mężczyzn, o nieustalonej dotąd tożsamości, zamalowało wagony składu, którym wcześniej podróżowali. Jak widać na zdjęciach z kamer monitoringu – ich działanie było zaplanowane. Sprawcy, oprócz puszek z farbą, mieli przy sobie stroje malarskie, które założyli.

Policji nie udało się dotąd ustalić, kim są 20-30 latkowie widoczni na monitoringu.

– Ustalamy świadków zdarzenia i pracujemy nad pozyskaniem danych sprawców – podkreśla podkom. Jolanta Grunert, Oficer Prasowy KMP w Gdyni. – Gdy takie informacje do nas dotrą – będziemy mogli zatrzymać sprawców.

 

W komunikacie prasowym, który gdyńska policja opublikowała 28 stycznia, widnieje opis podejrzanych:

Pierwszy mężczyzna ma około 20-30 lat. W dniu zdarzenia miał na sobie granatową bluzę z kapturem na głowie, a także jasną kurtkę ze wzorem w kratę. Ponadto nosił odblaskową kamizelkę koloru zielonego, zielone spodnie robocze, a na nogach sportowe buty koloru czarnego z jasną podeszwą. W ręku trzymał niebieską torbę, zaś na twarzy miał maseczkę.

Drugi mężczyzna również był w wieku około 20-30 lat. W dniu zdarzenia miał na sobie czarną bluzę z kapturem na głowie (z napisem „champion” na wysokości klatki piersiowej). Na głowie czapkę z daszkiem koloru czarnego. Nosił ciemne spodnie, białe buty sportowe, kombinezon malarski koloru jasnoniebieskiego z kapturem, a także jednorazowe rękawiczki koloru niebieskiego. Twarz zasłaniała mu niebieska maseczka w białe wzory.

Więcej o sprawie przeczytacie TUTAJ.

Zdewastował stojący na bocznicy pociąg. Ujęli go SOK-iści

Dodaj komentarz