Raport z Polski Wydarzenia

Zdewastowali pociąg. Poszukuje ich policja [ZDJĘCIA]

Czy to oni nanieśli graffiti na pociąg PKP Szybkiej Kolei Miejskiej na jednej z trójmiejskich stacji? Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gdyni – Redłowie prowadzą czynności w sprawie o uszkodzenie mienia. Jeżeli rozpoznajesz osoby ze zdjęć, skontaktuj się z najbliższą jednostką.

Zdewastowali pociąg
Fot. PKP SKM Trójmiasto / Facebook / archiwum

Do zdarzeń, w których o pomoc funkcjonariusze proszą internautów, doszło w listopadzie 2021 r. Dotychczas nie udało się ustalić tożsamości osób, które zarejestrowały kamery monitoringu.

Pierwszy incydent miał miejsce w czwartek 25 listopada, w samo południe. Dewastacji składu PKP SKM Trójmiasto dokonało dwóch mężczyzn. Najpierw wewnątrz pojazdu, następnie namalowali graffiti na zewnętrznej stronie pociągu.

Policja przekazała rysopisy obu sprawców:

  • Pierwszy mężczyzna ma około 20-30 lat. W dniu zdarzenia miał na sobie granatową bluzę z kapturem na głowie, a także jasną kurtkę ze wzorem w kratę. Ponadto nosił odblaskową kamizelkę koloru zielonego, zielone spodnie robocze, a na nogach sportowe buty koloru czarnego z jasną podeszwą. W ręku trzymał niebieską torbę, zaś na twarzy miał maseczkę.

 

  • Drugi mężczyzna również był w wieku około 20-30 lat. W dniu zdarzenia miał na sobie czarną bluzę z kapturem na głowie (z napisem „champion” na wysokości klatki piersiowej). Na głowie czapkę z daszkiem koloru czarnego. Nosił ciemne spodnie, białe buty sportowe, kombinezon malarski koloru jasnoniebieskiego z kapturem, a także jednorazowe rękawiczki koloru niebieskiego. Twarz zasłaniała mu niebieska maseczka w białe wzory.