Przewozy towarowe

Russian Railways Logistics na szczycie rankingu największych firm transportowych w Rosji

Russian Railways Logistics ponownie znalazło się na szczycie rankingu największych firm transportowych i logistycznych w Rosji.

Fot. Ilustracyjne / CC

RRL króluje na podium rankingu TOP największych operatorów logistycznych działających głównie w modelu „bez aktywów” trzeci rok z rzędu.

W rankingu INFOLine Logistic Russia TOP największych operatorów logistycznych działających głównie w modelu „bez aktywów” znalazły się firmy, których przychody w 2019 roku przekroczyły 5 mld rubli (bez VAT). Zgodnie z metodologią ratingową, przychody firm zajmujących się m.in. transportem kolejowym podawane są z uwzględnieniem taryfy Kolei Rosyjskich, ponieważ zapewniają one klientom zintegrowane usługi logistyczne. Większość firm znajdujących się w TOP rankingu stosuje model „mieszany”.

Zgodnie z metodologią rankingu INFOLine Logistic Russia TOP obejmuje firmy logistyczne, które świadczą klientom usługi w zakresie transportu towarów wszystkimi rodzajami transportu (w tym drobnicowymi i kontenerowymi), spedycji, zarządzania łańcuchem dostaw, logistyki magazynowej oraz odpraw celnych towarów.

W rankingu nie uwzględniono firm logistycznych, które są częścią holdingów i specjalizują się w świadczeniu usług transportowych dla przedsiębiorstw holdingu, czy firm świadczących wyłącznie usługi kurierskie.

Dodaj komentarz