Przewozy towarowe

Russian Railways Logistics testuje nowe sposoby dostarczania towarów z Primorye do Chin

Oddział Russian Railways Logistics SA we Władywostoku po raz pierwszy zrealizował multimodalny transport towarów z Rosji (Komsomolsk-on-Amur) do Chin (osada Ningbo). Wcześniej taki transport odbywał się koleją z Khurmuli (terytorium Chabarowska).

Specjaliści władywostockiego oddziału Logistyki Kolei Rosyjskich odebrali tarcicę z magazynu nadawcy, dokonali rejestracji niezbędnej dokumentacji, w tym celnej.

Pod kontrolą Russian Railways Logistics towary zostały przeładowane do 2 dużych kontenerów 40-stopowych. W Chinach towar rozprowadzony zostanie drogą morską.

Odbiorcą transportu tarcicy była firma Port Gloria Logistic LLC. Wprowadzone przez Koleje Rosyjskie rozwiązanie zwiększyło szybkość dostawy ładunków, zmniejszając jednocześnie koszty za usługi transportowe. Skrócił się także okres przestoju, związany z kontrolami celnymi na kolejowych przejściach granicznych.

Transport został zrealizowany przez oddział JSC Russian Railways Logistics w trybie testowym. Po ocenie stanu przewożonej tarcicy pod kątem zgodności z wymaganiami przedsiębiorstwa planowana jest kontynuacja współpracy w zakresie usług transportowych klienta.

Źródło: Koleje Rosyjskie

Dodaj komentarz