Tramwaje

Rusza budowa nowej linii tramwajowej w Gdańsku

16 lutego 2021 r. rozpoczęły się prace na budowie nowej linii tramwajowej Nowa Warszawska w Gdańsku. Harmonogram zakłada zakończenie inwestycji w IV kwartale 2022 roku, a do uruchomienia ruchu tramwajów ma dojść wiosną 2023 r.

Miejsce kontynuacji linii tramwajowej Nowa Warszawska (fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska)

Pierwsze prace będą polegały na uporządkowanie terenu i przygotowanie zaplecza budowy. Jak informuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska – kontraktowani są także podwykonawcy. Trwa również opracowywanie projektu tymczasowej organizacji ruchu. Pierwsze prace drogowe prowadzone będą na skrzyżowaniu al. Havla z ul. Łódzką. O ile pozwolą na to warunki atmosferyczne, rozpoczęcie robót drogowych planowane jest na drugą połowę marca.

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm: Firma Budowlano-Drogowa MTM SA – Lider, Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe RAJBUD Sp. z o.o.– Partner, a koszt inwestycji szacowany jest na blisko 60 mln złotych.

Tramwaj na ul. Nowej Warszawskiej jest jedną z najważniejszych inwestycji planowanych w południowej części Gdańska. Dzięki niej znacznie skróci się czas dojazdu z południowych dzielnic miasta do centrum. Trasa przebiegać będzie od pętli tramwajowej przy al. Pawła Adamowicza i włączać się będzie w al. Havla na wysokości istniejącego skrzyżowania z ul. Łódzką.

O zakresie prac przy budowie ok. 2 km pisaliśmy przy okazji podpisania umowy –

Tramwaj sprawniej połączy południe z centrum Gdańska [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz