Inwestycje Pasażer Wydarzenia

Rusza kolejny etap prac na stacji Warszawa Zachodnia [ZDJĘCIA]

Od niedzieli 14 lutego rusza kolejny rozszerzony etap prac przy przebudowie stacji Warszawa Zachodnia. Zmiany obejmą dojście od strony dzielnicy Wola. Ruch pociągów na stacji zostanie utrzymany.

Fot. M. Siemieniec / PKP PLK

Inwestycja na stacji Warszawa Zachodnia prowadzona jest przez 24 godziny na dobę, także w trudnych warunkach atmosferycznych. Wykonawca rozebrał już m.in. zbędną zabudowę. Zdemontował stare oświetlenie, przełożył także podziemną instalację, by uniknąć kolizji w trakcie prac.

Na kolejnych peronach, po zabezpieczeniu terenu i zmianie organizacji ruchu, budowana jest konstrukcja kładki – nowego przejścia nad peronami. Już wybudowany jest przejazd technologiczny między peronami nr 2 i nr 7. Widać prace przy palach fundamentowych. Prace obejmują również konstrukcję tunelu, budynku wielofunkcyjnego oraz hali dworca. Przygotowywane jest tymczasowe dojście do peronu 8.

Główny wykonawca Budimex SA informuje, że na budowie pracuje obecnie 70 podwykonawców i dostawców. W robotach uczestniczy 500 osób i 200 jednostek sprzętu.

Rozszerzany zakres prac od strony Woli, od ul. Tunelowej

Szerszy zakres prac na stacji będzie wymagał zmian w komunikacji od strony północnej, ul. Tunelowej. Zalecanym dojściem do stacji będzie kierunek od Alei Jerozolimskich. Komunikację ułatwi czytelne oznakowanie i plany z organizacją ruchu.