Inwestycje

Rusza modernizacja linii kolejowej ze Zbąszynka do Czerwieńska

Fot. PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczynają prace modernizacyjne na linii kolejowej łączącej Zbąszynek z Czerwieńskiem. Działania te mają usprawnić przejazdy pociągów i zwiększyć komfort obsługi pasażerów. Na poprawę standardu podróży przeznaczono ok. 106 mln zł. Inwestycja realizowana jest w ramach RPO województwa lubuskiego.

W ramach prac w Babimoście  Sulechowie powstaną wyższe perony. Staną tam ławki, wiaty i czytelne oznakowanie. Dla osób mających trudności z poruszaniem przewidziano pochylnie. Antypoślizgowa nawierzchnia ze ścieżkami naprowadzającymi oraz jasne oświetlenie zwiększą bezpieczeństwo.

Po modernizacji zwiększy się przepustowość trasy. Dzięki przebudowie torów, nowoczesnemu systemowi sterowania ruchem kolejowym i wymianie rozjazdów, pociągi osiągną prędkość do 120 km/h.

W planach jest także przebudowa 29 przejazdów kolejowo-drogowych. Prace prowadzone będą m.in. na skrzyżowaniach w miejscowościach: Podmokle Wielkie, Nowe Kramsko i Łęgowo Sulechowskie. Na niektórych przejazdach  będą dodatkowe urządzenia: sygnalizacja świetlna i rogatki.

Czytaj dalej >