Inwestycje Wydarzenia

Rusza przebudowa stacji w Ożarowie Mazowieckim

PKP Polskie Linie Kolejowe wybudują na stacji w Ożarowie Mazowieckim podziemne przejście z windami oraz dwa nowe perony. W ramach inwestycji wykonawca przebuduje tory, usprawniając dojazd do stolicy, a także poprawi przepustowość linii między Warszawą a Kutnem. Prace kosztować będą ok. 106 mln zł.

Wizualizacja stacji w Ożarowie Mazowieckim (fot. PKP PLK)
Wizualizacja stacji w Ożarowie Mazowieckim (fot. PKP PLK)

Na stacji w Ożarowie Mazowieckim dwa nowe wyspowe perony zastąpią jeden stary. Będą wyposażone w funkcjonalne oświetlenie, tablice informacyjne, ławki a także nowe wiaty. Swoją formą i kształtem będą one nawiązywały do pierwotnego zadaszenia stacji. Ponadto, wykonawca rozbierze dotychczasowy peron i wiatę. Zlikwiduje również starą kładkę.

Bezpieczne dojście do pociągów zapewni przejście podziemne wyposażone w windy, a także schody. Przebuduje układ torów i rozjazdów oraz wymieni sieć trakcyjną. Dzięki inwestycji powstaną 2 tory tzw. odstawcze, co umożliwi wykorzystanie jej jako stacji końcowej dla pociągów aglomeracyjnych.

Modernizacja stacji w Ożarowie Mazowieckim to kolejny projekt realizowany przez PLK w obrębie aglomeracji warszawskiej, który usprawni dojazd do stolicy. Przebudowa torów w obrębie stacji umożliwi wprowadzenie większej liczby pociągów. Usprawni również przejazdy między Warszawą a Kutnem.

Na stacji kończą się prace przy budowie nowej nastawni. Kolejno inwestor zamontuje w niej urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Zaplanowano, że nastawnia zostanie uruchomiona we wrześniu br.

Zmiany w rozkładzie jazdy, zmienia się dojście na stację

Do 13 marca wykonawca przygotuje tymczasowy peron służący do obsługi pociągów w kierunku Sochaczewa. Na peronie będą gabloty informacyjne, oznakowanie, oświetlenie, a także nagłośnienie. Na obecnym peronie dostępna będzie jedna z dwóch krawędzi dla podróżnych jadących w stronę Warszawy.