Inwestycje Wydarzenia

Ruszyły prace na linii Poznań – Wolsztyn

Na linii Luboń koło Poznania – Wolsztyn, między Wolsztynem a Drzymałowem rozpoczęły się zasadnicze prace, które zwiększa możliwości podróży koleją. Podróżni zyskają dodatkowy i ułatwiony dostęp do pociągów z nowego przystanku Adamowo i przebudowanych peronów. Na odcinku ok. 20 km wykonawca wymieni tory. Pozwoli to przejechać składom z prędkością do 120 km/h. Modernizacja 27 przejazdów kolejowo-drogowych zwiększy poziom bezpieczeństwa.

Pociąg przy peronie w Grodzisku Wielkopolskim (fot. Łukasz Bryłowski / PKP PLK)
Pociąg przy peronie w Grodzisku Wielkopolskim (fot. Łukasz Bryłowski / PKP PLK)

Dostęp do kolei zwiększy nowy przystanek w miejscowości Adamowo, niedaleko Wolsztyna. Pociągi zatrzymają się w okolicy skrzyżowania toru z drogą Wolsztyn – Stara Dąbrowa. Przystanek będzie dostępny dla wszystkich podróżnych, bez względu na ograniczenia ruchowe.

Pasażerowie zyskają nowe perony w Wolsztynie i w Grodzisku Wielkopolskim. Wykonawca zbuduje wyższe, oświetlone perony, na których postawi wiaty, a także ławki. Dostęp do informacji pasażerskiej ułatwią zarówno tablice elektroniczne, jak i czytelne oznakowanie

Na wyższych, oświetlonych, obiektach będą wiaty, a także ławki. Powiadamianie podróżnych ułatwią tablice wyświetlające informacje o rozkładzie jazdy oraz czytelne oznakowanie i gabloty informacyjne. Zapewnione będzie dojście dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się m.in. ścieżki naprowadzające i pochylnie. W Wolsztynie inwestor wyremontuje kładkę nad torami. Przewidział także montaż stojaków rowerowych.