Tramwaje

Ruszyły prace nad konstrukcją torowiska na Naramowice

Pierwsze elementy konstrukcyjne widać na placu budowy tramwaju na Naramowice w Poznaniu. To na nich montowane będzie torowisko. Materiały, które zwożone są na teren inwestycji, ułożone zostaną w rejonie parku Kosynierów, przy pętli Wilczak. To stamtąd tramwaj pojedzie do ul. Błażeja na Naramowicach.

Fot. PIM

Prace przy budowie konstrukcji torowiska możliwe są w miejscach, w których przebudowano kolizje infrastruktury podziemnej – poinformował Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

– Na ten moment mieszkańcy mogą zobaczyć fragmenty przygotowanego przebiegu trasy wraz z wytyczonymi miejscami na słupy sieci trakcyjnej – mówi Babula.

 

W rejonie pętli Wilczak i ul. Jasna Rola trwają także prace przygotowawcze do budowy stacji prostownikowych. To one będą zasilały w przyszłości trasę tramwajową. Jakie działania zostały już podjęte?

Jak informuje poznański Magistrat, przy pętli na Wilczaku wyburzono dotychczasowy budynek nadzoru ruchu MPK, a obecnie w pobliżu trwają również prace związane z budową nowego obiektu – zgodnego z wprowadzonym standardem wizualnym.

Postęp prac związany z budową układu torowego jest ściśle powiązany z przebudową infrastruktury podziemnej, m.in. sanitarnej.

– W rejonie robót mogą wystąpić uciążliwości w postaci podwyższonego poziomu hałasu i zmian ciągów komunikacyjnych, za co przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość – uprzedzają przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania.

 

We wtorek 15 września rozpoczęły się prace związane z przyłączeniem gazociągu w rejonie ul. Błażeja. W związku z tym z ruchu wyłączony został fragment ul. Błażeja, od strony ul. Naramowickiej. Prace potrwają do 3 dni. Objazd zamkniętego odcinka ul. Błażeja możliwy otwartym fragmentem ul. Jasna Rola oraz ul. Bolka.

Źródło: poznan.pl

Dodaj komentarz