Inwestycje Wydarzenia

Są pieniądze na projekt kolejowej obwodnicy Poznania

Przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich podpisali wartą ponad 6 mln zł umowę na opracowanie dokumentacji kolejowej obwodnicy Poznania. 8 zintegrowanych węzłów przesiadkowych, już za kilka lat, ma zrewolucjonizować poruszanie się po mieście i przyległych do niego gminach.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

Umowę na dofinansowanie, ze środków unijnych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 (WRPO 2014+) projektu „Integracja węzłów na północnej obwodnicy towarowej M. Poznania z miejskim transportem zbiorowym – dokumentacja”, podpisali Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Mariusz Wiśniewski, w obecności Wojciecha Jankowiaka, wicemarszałka województwa.

– To wstęp do tego, aby później uzyskać decyzje środowiskowe i rozpocząć proces inwestycyjny – powiedział Marek Woźniak, marszałek województwa. – To kolejny projekt, który pozwoli postawić na zeroemisyjny transport w naszym regionie. A na tym zależy nam i Komisji Europejskiej, której jednym z filarów jest Zielony Ład – dodał.