Samochód wjechał pod pociąg Kolei Śląskich. “Sygnalizacja działała prawidłowo”

Fot. KMP Mikołów

Jedna osoba została poważnie ranna w zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem Kolei Śląskich na przejeździe kolejowym w Mikołowie. Jak informuje policja, kierująca pojazdem wjechała na przejazd mimo ostrzeżeń wydawanych przez sygnalizację świetlną.

Do zdarzenia doszło na ul. Myśliwskiej w Mikołowie, w chwili, gdy samochód osobowy zjeżdżał z przejazdu kolejowego. Pociąg relacji RacibórzKatowice uderzył w tył osobówki, miażdżąc ją.

Jak informuje sierż. szt. Ewa Sikora, rzecznik prasowy mikołowskiej policji, przejazd kolejowy nie jest wyposażony w szlabany, jednak sygnalizacja na nim w chwili wypadku działała prawidłowo. Ranną kobietę do szpitala zabrał śmigłowiec LPR.

W związku ze zdarzeniem Koleje Śląskie uruchomiły autobusową komunikację zastępczą. Pasażerowie pociągu uczestniczącego w wypadku zostali przetransportowani do Katowic busem.

Fot. KMP Mikołów

Na jednotorowym odcinku Orzesze – łaziska Górne Brada wstrzymano ruch pociągów. Na miejscu pracowała policja pod nadzorem prokuratora oraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych.

Według wstępnych danych, tylko w maju 2020 r. na przejazdach kolejowo-drogowych kat. A-E doszło do 12 wypadków i kolizji z udziałem samochodów lub pieszych.

Dodaj komentarz