global Inwestycje Wydarzenia

Siemens pokazuje, jak będzie wyglądać infrastruktura kolejowa przyszłości

Automatyzacja oparta na chmurze, big data, cyfrowe modelowanie, rzeczywistość rozszerzona – to tylko wybrane kilka trendów, które będą rozwijać cyfrowe technologie w infrastrukturze kolejowej przyszłości. Siemens Mobility zorganizował specjalny pokaz, prezentując swoje najnowsze rozwiązania w tym obszarze w zdigitalizowanym pojeździe.

Fot. Siemens Mobility
Fot. Siemens Mobility

W Warszawie odbyła się polska premiera „interaktywnego vana” Siemens Mobility. Hasło przewodnie wydarzenia to: “Digitalizacja 4.0 – przyszłość infrastruktury kolejowej”.

Cyfryzacja Siemens Mobility

Cyfryzacja jest kluczem do zwiększenia dostępności, automatyzacji, łączności i zrównoważonego rozwoju infrastruktury kolejowej.

– Opracowujemy produkty i rozwiązania cyfrowe niezbędne do zapewnienia maksymalnej niezawodności w transporcie pasażerskim i towarowym, niemal stuprocentowej dostępności pojazdów szynowych i ich infrastruktury oraz optymalnych kosztów utrzymania i napraw, przy znacznej poprawie komfortu podróży dla pasażerów. Nasze najnowsze rozwiązania pokazujemy w specjalnym pojeździe infrastruktury kolejowej dedykowanym dla klientów i kontrahentów z całej Polski – powiedział Hubert Meronk, CEO Siemens Mobility Sp. z o.o.