Raport z Polski Wydarzenia

SIM Factor dostarczył symulatory kolejowe do Centrum Szkolenia Maszynistów

Do Centrum Szkolenia Maszynistów w Warszawie trafiły już wszystkie symulatory pojazdów kolejowych. Umowę zrealizowała spółka SIM Factor.

Symulatory kolejowe (fot. SIM Factor)
Symulatory kolejowe (fot. SIM Factor)

– Bardzo miło nam poinformować, że w Centrum Szkolenia Maszynistów zakończono prace odbiorcze, dostarczonych w grudniu 2022 roku przez SIM Factor dwóch symulatorów kabinowych – informuje w mediach społecznościowych producent symulatorów.

 

SIM Factor wyprodukował dla Centrum Szkolenia Maszynistów dwa najnowocześniejsze symulatory kolejowe, które dostępne są obecnie na rynku. Jak wyglądają?

Symulatory to dwie nowoczesne kabiny lokomotywy elektrycznej oraz elektrycznego zespołu trakcyjnego. Posiadają system wizualizacji w standardzie 4K, a także system dźwiękowy 5:1. Odpowiednio przygotowane urządzenia CSM w przyszłości mogą być wzbogacone o system ruchu na platformie 6dof.

– System symulacji SIM Factor oferuje najbogatsze na Polskim rynku rozwiązanie zarówno co do ilości tras (ponad 7000 km), możliwości tworzenia scenariuszy, w tym nowego systemu harmonogramu zdarzeń logicznych, czy funkcji zapisywania/odczytu dynamicznej sytuacji ruchowej – informują twórcy.

 

Symulatory w Centrum Szkolenia Maszynistów są zgodne z wymaganiami i standardami określonymi dla symulatorów Urzędu Transportu Kolejowego. Są przygotowane na możliwość zapewnienia pełnej kompatybilności z symulatorami Centrum Egzaminowani i Monitorowania Maszynistów od 2023 roku. Obydwa symulatory producent wyposażył w wirtualny system ETCS umożliwiający poruszanie się w ramach poziomu L1 i L2.

SIM Factor zawarł z ramową umowę z Stanisław Głowacz F.H.U. JMS o współpracy, wsparciu oraz rozwoju oprogramowania.

UTK zaprasza do współpracy przy projekcie Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów

Dodaj komentarz