global Wydarzenia

Singapur: Rozpoczyna się budowa Zintegrowanego Centrum Testowania Pociągów

17 marca 2021 r. minister transportu Ong Ye Kung wmurował kamień węgielny i symbolicznie rozpoczął budowę Zintegrowanego Centrum Testowania Pociągów Zarządu Transportu Lądowego. Na obiekcie będą testowane pociągi dla nowych i istniejących linii, a próby będą prowadzone przez całą dobę.

Na terenie o powierzchni 50 ha powstanie pętla wytrzymałościowa z podjazdem, pętlę osiągów i integracji z odgałęzieniem w kształcie litery S oraz prosty tor z minimalną krzywizną i nachyleniami do testowania dynamicznego przy wyższych prędkościach – do 100 km / h.

Tory zostaną wyposażone w sposób umożliwiający replikację wszystkich typów systemów sygnalizacyjnych i komunikacyjnych używanych w sieci i wyposażone w elektryfikację zarówno trzeciej szyny, jak i napowietrzną. Centrum będzie dysponowało warsztatem przeznaczonym do remontów w połowie okresu eksploatacji, a także możliwościami rozwiązywania problemów, aby przyspieszyć diagnostykę i usuwanie usterek.

Całość jest zaprojektowana tak, aby uzyskać certyfikat BCA Green Mark Platinum, czyli z wykorzystaniem oświetlenia LED, paneli słonecznych, scentralizowanego systemu chłodniczego oraz systemu ścieżek rowerowych.

Pierwsza faza budowy, obejmująca tor do szybkich testów i ma zostać ukończona w czwartym kwartale 2022 r. Tak, aby nowe pociągi dla linii 6 sieci Circle mogły zostać odebrane na początku 2023 r.

Minister transportu Ong Ye Kung powiedział:

– Głównym powodem strategicznym powstania obiektu jest rozbudowa lokalnych kompetencji kolejowych, co ma umożliwić inżynierom singapurskich operatorów transportu publicznego i producentów oryginalnego sprzętu ścisłą współpracę przy wspólnych testach (…) Alstom i Thales otworzyły już biura inżynieryjne w Singapurze i mamy nadzieję, że powstający obiekt zachęci jeszcze więcej przedsiębiorstw branży kolejowej do zrobienia tego samego.