Konflikt w Ukrainie

Skonstruował skrytkę i przemycał ludzi. Pracownik Ukrzaliznytsia zatrzymany

W specjalnie skonstruowanej skrytce przemycał przez granicę mężczyzn w wieku poborowym. Pracownik Ukrzaliznytsia został zdemaskowany i zatrzymany. Śledztwo w sprawie trwa.

<yoastmark class=

Nad sprawą pracowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, policja oraz chmielnicka prokuratura. Ich działania pozwoliły ujawnić nielegalny proceder i zatrzymać jego organizatora. Nie wykluczone jednak, że dojdzie do kolejnych aresztowań. SBU sprawdza bowiem, czy w proceder nie było zaangażowanych więcej osób.

Zatrzymany pracownik kolei ukraińskich nielegalnie przewoził przez granicę mężczyzn w wieku poborowym. W czasie transportu ukrywał ich w specjalnie zmodyfikowanym systemie wentylacji przedziału konduktorskiego.

Według informacji przekazanych przez Służby na platformie Telegram, aresztowany to konduktor składu osobowego na trasie ZaporożePrzemyśl.

Pracownik Ukrzaliznytsia na procederze zarabiał średnio ok. 2,5 tys. dolarów od każdej przewiezionej osoby. Kwotę jednak uzależniał od czasu ucieczki i rozkładu jazdy pociągów.

Śledztwo w sprawie trwa. Zatrzymany usłyszał zarzut z art. 332 kk Ukrainy dot. nielegalnego przewozu osób przez granicę kraju.

Dodaj komentarz