Aktualności Raport z Polski Wydarzenia

Śmierć na torach. Pod pociąg wpadł mężczyzna

Nie żyje mężczyzna, który w piątkowy wieczór, kilkaset metrów od strzeżonego przejazdu kolejowego w Łukowie, wpadł pod pociąg. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Fot. ilustracyjne / Komenda wojewódzka państwowej straży pożarnej w Łodzi

Do zdarzenia doszło w rejonie ul. Wschodniej w Łukowie. Pociąg relacji ŁukówBiała Podlaska potrącił 31-latka. Mężczyzna zginął na miejscu.

Jak informuje policja, najczęstszą przyczyną wypadków w rejonach torów i przejazdów kolejowych jest lekceważenie przepisów o ruchu drogowym. Kierowcy próbują ominąć zamknięte rogatki, przejeżdżają przez tory mimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych czy tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Piesi pokonują tory w miejscach niedozwolonych lub przechodzą pod szlabanami.

Aby dbać o bezpieczeństwo użytkowników dróg, pracowników kolei i podróżnych, PKP PLK zainaugurowała akcję „Bezpieczny Przejazd”.

– Kampania społeczna “Bezpieczny przejazd…” to nasz sposób, by powiedzieć „STOP” brawurze i łamaniu przepisów na przejazdach i przejściach kolejowych. Stawiamy „Szlaban na ryzyko!” – podkreślają organizatorzy. – Wypadki na przejazdach kolejowo-drogowych stanowią mniej niż jeden procent wszystkich wypadków komunikacyjnych. To nie zwalnia nas ze starań ograniczenia ich do zera. Za każdym z nich stoi ludzka tragedia. Dla nas stłuczka, kolizja czy potrącenie to nie jest kolejna cyfra do statystyk tylko człowiek, którego spotkało nieszczęście. Każde tego typu zdarzenie przynosi straty materialne i zaangażowanie służb ratunkowych. W ostatnich latach rocznie dochodzi do ok. 200 wypadków, w których ginie kilkadziesiąt osób. To wciąż o wiele za dużo. Dlatego tak ważne jest ciągłe edukowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Więcej o kampanii na www.bezpieczny-przejazd.pl

Dodaj komentarz