Raport z Polski Wydarzenia

Śmierć po zderzeniu auta z pociągiem pasażerskim [ZDJĘCIA]

Nie żyje kierowca samochodu osobowego, który wjechał pod pociąg na przejeździe kolejowym pod Kórnikiem (woj. wielkopolskie).

Po zderzeniu z pociągiem pasażerskim samochód osobowy spadł z nasypu kolejowego (fot. OSP Kórnik)
Po zderzeniu z pociągiem pasażerskim samochód osobowy spadł z nasypu kolejowego (fot. OSP Kórnik)

Do wypadku doszło w niedzielne przedpołudnie, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Klonowej w Dachowie ok. godz. 10.30. Samochód osobowy marki audi wjechał na tory tuż przed pędzący pociąg pasażerski. W wyniku zderzenia, auto dachowało i spadło z nasypu kolejowego.

W samochodzie osobowym znajdowały się dwie osoby – kobieta i mężczyzna. Pierwszej pomocy udzieliły poszkodowanym osoby postronne. To one wyniosły kierowcę oraz pasażerkę z pojazdu.

Reanimację kierowcy rozpoczął lekarz, który podróżował w pociągu biorącym udział w wypadku.

Jak informują druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Kórnika, mężczyźnie udało się przywrócić funkcje życiowe. Wraz z pasażerką trafił do szpitala. Mimo szybkiej pomocy, lekarze nie zdołali uratować życia mężczyzny. Kobieta w stanie niezagrażającym życiu przebywa w placówce medycznej.

W działaniach brały udział dwa zastępy z OSP Kórnik oraz JRG 6 Poznań-Krzesiny, Oficer Operacyjny miasta Poznania, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

To kolejny tragiczny wypadek na wielkopolskich torach. Kilka dni temu, na linii kolejowej KrotoszynZduny, pod pociąg towarowy wtargnęła kobieta. Jej życia nie udało się uratować. Do wypadku doszło w środę 8 czerwca, w m. Konarzewo.

Śmierć na torach w Wielkopolsce

Dodaj komentarz