Przewozy towarowe Wydarzenia

Specjalny pociąg z Chin przywiózł do Polski artykuły medyczne [ZDJĘCIA]

Specjalny pociąg towarowy z Chin, wiozący artykuły medyczne, dotarł do terminalu Małaszewicze. W wagonach transportowane były m.in. kombinezony ochronne dla medyków, fartuchy czy strzykawki. Sprzęt trafił do Agencji Rezerw Materiałowych.

Fot. Zarys International Group

Zarys International Group zainicjował największy transport jednorazowego sprzętu medycznego do walki z Covid-19. Był to pierwszy w 2021 r. specjalny transport kolejowy z Chin do Europy z produktami wspomagającymi walkę z wirusem.

ZIG od początku pandemii odpowiedzialny jest za dostarczenie środków zapewniających bezpieczeństwo personelu medycznego i pacjentów polskich szpitali.

W minionym, 2020 roku spółka sprowadziła do kraju drogą powietrzną blisko 20 000 m sześciennych towaru. ZARYS prowadzi produkcję w Polsce, jednak ze względu na niegasnące potrzeby rynku to nie wystarcza. Wspieranie się produkcją chińską jest konieczne dla zachowania nieprzerwanych łańcuchów dostaw i zapewnienia odpowiednich stanów magazynowych.

– Kolejny rok walki z pandemią zapowiada się dla nas równie intensywnie co poprzedni – informują przedstawiciele ZARYS.

Ładunek o wielkości ponad 4 tys. m sześciennych został rozdzielony na dwa pociągi. Pierwszy z nich XIAN-MALA przewoził 20 platform kolejowych z kontenerami wypełnionymi produktami medycznymi, zwierał 1340 m sześciennych towaru. Druga część, około 2750 m sześciennych, czyli 41 kontenerów dotarła do Polski pociągiem YIWU-MALA. Obie części transportu zostały przyjęte w Porcie Przeładunkowym Małaszewicze. Transport drogą kolejową z Chin zajmuje około 14 dni.

Asortyment stanowiły środki ochrony indywidualnej, kombinezony ochronne, fartuchy chirurgiczne i wyroby medyczne takie jak m.in. igły iniekcyjne i strzykawki konieczne do przeprowadzenia szczepień ochronnych przeciwko Covid-19.