Inwestycje Tabor

Stadler dostarczy pociągi wodorowe dla Kalifornii

Firma Stadler i Stan Kalifornia podpisały przełomową umowę, potwierdzającą kierunek zeroemisyjności, w który podąża region.

<yoastmark class=

W ramach kontraktu Stadler dostarczy do California State Transportation Agency (CalSTA) i Calstrans cztery najnowocześniejsze pojazdy, napędzane wodorem. Kontrakt zawiera prawo opcji na 25 dodatkowych pociągów. 

Współpraca firmy Stadler i San Bernardino County Transportation Authority (SBCTA) pozwoliła stworzyć pierwszy pociąg napędzany wodorem w Ameryce Północnej. 

Innowacyjny pojazd został zaprezentowany podczas InnoTrans 2022 oraz APTA EXPO 2023. Przeszedł wszelkie potrzebne testy zarówno w Szwajcarii, jak i w USA.

Podpisana 12 października umowa stanowi kolejny etap pracy SBCTA i Caltrans w osiągnięciu bezemisyjnego transportu kolejowego w Kalifornii. 

“Celem Stadlera jest sprawić, aby podróże po Ameryce Północnej były przyjazne dla środowiska dzięki naszym usługom” – mówi Ansgar Brockmeyer, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w Stadler

 

“Nasz projekt pociągu zmienia amerykański przemysł taboru kolejowego w zakresie alternatywnych systemów napędowych, łącząc typową dla Stadlera najwyższą jakość i niezawodność.” – Martin Ritter, CEO w Stadler US

Dodaj komentarz