Tabor Tramwaje

Stadler dostarczy tramwaje do Włoch

Spółki Stadler i Azienda Transporti Milanesi (ATM) podpisały umowę ramową na dostawę do 80 tramwajów TRAMLINK dla Mediolanu. Wartość zamówienia opiewa na 172,6 mln euro. W ramach pierwszej transzy ATM zamówił 30 pojazdów.

Fot. ilustracyjne

Stadler po raz pierwszy dostarczy tramwaje do Włoch. Zamówienie na pojazdy ogłoszono w lipcu 2019 r. Umowa ramowa została zawarta na sześć lat, a wielkość zamówienia wynosi 172,6 milionów euro. ATM złożył zamówienie na pierwsze 30 pojazdów. Pojazdy dwukierunkowe eksploatowane będą zarówno na trasach miejskich, jak i międzymiastowych.

ATM chce sukcesywnie wymienić zużyty tabor i poszerzać ofertę przewozową. Tramwaje TRAMLINK składają się z trzech nadwozi ze stali nierdzewnej typu duplex. Są one odporne na korozję i, przy zachowaniu wytrzymałości konstrukcji, pozwalają znacząco zmniejszyć wagę pojazdu. Nowe tramwaje będą niskopodłogowe, wyposażone w trzy pary drzwi.

Tramwaje mierzyć będą ok. 25 metrów. Zastosowana technologia pozwoli płynnie pokonywać nawet bardzo wąskie zakręty, które są typowe dla Mediolanu.

TRAMLINK będzie wyposażony w urządzenia antykolizyjne, kamery eliminujące martwe pola oraz ergonomiczną kabinę motorniczego.

– Jesteśmy bardzo dumni, że kosmopolityczne miasto, takie jak Mediolan, mocno zaangażowane w ekologiczną i zrównoważoną mobilność, wybrało nasz innowacyjny tramwaj – mówi Íñigo Parra, CEO Stadler Valencia. – Jestem pewien, że nasze pojazdy sprostają wyzwaniom transportu miejskiego w Mediolanie, w tym Zimowym Igrzyskom Olimpijskim, które odbędą się w 2026 r.

Reklama