global Wydarzenia

Stadler opuszcza Białoruś?

Czy Stadler Rail (Stadler Bussnang AG) zamknął swoją siedzibę na Białorusi? Takie informacje przekazują lokalne media. Firma funkcjonowała tam od 2014 roku. „Raport Kolejowy” zwrócił się bezpośrednio do przedstawicieli Stadler Rail o komentarz do sprawy.

Stadler posiada na Białorusi fabrykę taboru szynowego, zlokalizowaną w Fanipolu (obwód miński). Na jej terenie produkowano wagony metra, tramwaje oraz wagony sypialne dla przewoźników na całym świecie. To właśnie tam powstały m.in. pięciowagonowe Flirty dla Kolei Białoruskich.

Sankcje nałożone na Rosję i Białoruś miały znaczący wpływ na obniżenie produkcji w białoruskiej fabryce Stadlera.

Jak podaje Railway Supply, powołując się na informacje wewnętrzne, Stadler nie planuje reedukacji zatrudnienia ani zamknięcia zakładu w Mińsku. Fabryka kontynuuje realizację zamówień – dostawy taboru dla Kazachstanu i Azerbejdżanu. Zapewnia również obsługę serwisową nowych pojazdów dla Kolei Białoruskich.

Według Belarusian Railway Community, informacje o wycofaniu się Stadlera z Białorusi są bezpodstawne.

– Fabryka Fanipol, zajmująca się produkcją pociągów elektrycznych, będzie kontynuowała swoją działalność pomimo dezinformacji krążącej w mediach społecznościowych – poinformowało BRC.

 

„Raport Kolejowy” czeka na oficjalną informację w tej sprawie.

Dodaj komentarz