Raport z Polski Wydarzenia

Straż Ochrony Kolei zatrzymała nielegalnych migrantów [ZDJĘCIA]

W sobotę około setka migrantów próbowała sforsować umocnienia na polsko-białoruskiej granicy w okolicy Białowieży. W wyniku zdarzenia rannych zostało dwóch polskich żołnierzy. Z uwagi na coraz poważniejszą sytuację na wschodzie Polski, służby mundurowe wspierają także Strażnicy Ochrony Kolei.  Kilka dni temu zatrzymali oni na terenie Polski grupę nielegalnych migrantów.

Fot. SOK

Funkcjonariusze SOK oraz Straży Granicznej włączyli się do międzynarodowej akcji „24 BLUE RAD”, organizowanej przez RAILPOL. W jej wyniku, w środę 24 listopada, w regonie mostu kolejowego na szlaku Węgliniec – Bielawa Dolna, zatrzymali 13 nielegalnych migrantów.

– Do zatrzymania tych osób doszło około godz. 9.40 – informują funkcjonariusze SOK. – Patrol, w rejonie mostu kolejowego  na szlaku Węgliniec – Bielawa Dolna zauważył kilkanaście osób, które przemieszczały się po przylegającej do szlaku kolejowego drodze gruntowej. Na widok funkcjonariuszy zauważone osoby zaczęły uciekać.

 

Po krótkim pościgu mundurowi ujęli 13. uciekinierów, w tym jedną kobietę. W trakcie dalszych czynności ustalono, że ujęte osoby są obywatelami Iranu i Iraku, a na terytorium RP przebywają nielegalnie.

Na miejsce wezwane zostały dodatkowe siły Straży Granicznej i Policji. Uciekinierzy zostali przewiezieni do Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

Dodaj komentarz