Raport z Polski Wydarzenia

Strzelanina podczas pościgu za złodziejami podkładów kolejowych

Kradli stalowe podkłady kolejowe ze szlaku Miłkowice – Jezierzany. Zaskoczeni przez patrol Straży Ochrony Kolei podjęli próbę ucieczki terenowym autem. W jej trakcie próbowali przejechać funkcjonariusza. Wówczas mundurowi użyli broni, oddając cztery strzały.

Funkcjonariusz SOK oddał jeden strzał ostrzegawczy. Następnie trzy razy strzelił w kierunku uciekającego samochodu (fot. Straż Ochrony Kolei)
Funkcjonariusz SOK oddał jeden strzał ostrzegawczy. Następnie trzy razy strzelił w kierunku uciekającego samochodu (fot. Straż Ochrony Kolei)

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu na szlaku kolejowym Miłkowice – Jezierzany.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Legnicy zauważyli przy torach samochód terenowy bez tablic rejestracyjnych. Po dłuższej obserwacji dostrzegli dwóch mężczyzn, którzy ładowali do bagażnika stalowe podkłady kolejowe.

– Na widok mundurowych złodzieje pośpiesznie rzucili się do ucieczki – relacjonują Strażnicy Ochrony Kolei. – Próbując odjechać, ruszyli autem w kierunku interweniujących funkcjonariuszy SOK próbując ich potrącić.

 

Jeden z mundurowych dał znak do zatrzymania. Kierujący nie zareagował i próbował potrącić funkcjonariuszy. Wówczas jeden ze strażników chwycił za broń i oddał strzał ostrzegawczy w bezpiecznym kierunku.

– Pomimo ostrzeżenia kierowca nadal kontynłował niebezpieczną jazdę, w następstwie czego funkcjonariusz SOK oddał trzy strzały w kierunku pędzącego pojazdu – czytamy w relacji.

 

Funkcjonariusze SOK nie odnieśli uszczerbku na zdrowiu, ale złodziejom udało się zbiec. Odjechali drogą gruntową w kierunku Gniewomirowic. Szuka ich teraz Policja z Legnicy i Chojnowa, do której Straż Ochrony Kolei natychmiast złożyła zawiadomienie o zdarzeniu. Trwają czynności zmierzające do identyfikacji sprawców i ich zatrzymania. Prowadzone są również czynności w sprawie czynnej napaści i narażenia życia funkcjonariusza publicznego na służbie.

Dodaj komentarz