Aktualności Inwestycje Tramwaje

Szczecin: rozpoczyna się modernizacja torowiska w rejonie Placu Szarych Szeregów

Fot. Tramwaje Szczecińskie

W środę, 15 stycznia startują prace, dzięki którym zdecydowanie poprawi się infrastruktura tramwajowa na ważnym dla miasta węźle komunikacyjnym. Zmiany, które pojawią się w najbliższych miesiącach poprawią komfort pasażerów, ale także kierowców poruszających się w rejonie Placu Szarych Szeregów.

W pierwszym etapie prace wykonywane będą na wyspie oraz na torowisku w kierunku pętli Głębokie. Prowadzone będą rozbiórki torowiska, sieci i słupów trakcyjnych. Usunięte zostaną kolizje z infrastruktura podziemną. Następnie rozpocznie się budowa torowiska tramwajowego wraz z przejazdem, sygnalizacji przejazdowej, sieci trakcyjnej, odwodnienia torowiska i przejazdu – powiedziała Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Tramwajów Szczecińskich Sp. z o.o.

 

Zmiana zostaną wprowadzone we wczesnych godzinach porannych, przez co odczują je zarówno kierowcy, jak i pasażerowie podróżujący liniami: 1, 87, 523 i 524.

W pierwszej kolejności prace prowadzone będą na wyspie centralnej placu wraz z zajęciem pasa wewnętrznego jezdni. Na rondzie Szarych Szeregów dla ruchu pozostaną dwa pasy – zewnętrzny i środkowy. Ponadto wyłączona zostanie możliwość przejazdu przez torowisko tramwajowe na wysokości połączenia z al. Wojska Polskiego.

Zadanie ma na celu dostosowanie istniejącego układu komunikacyjnego do aktualnie obowiązujących standardów. Po przebudowie przejazd tramwajami będzie bardziej komfortowy, przyjazny i proekologiczny, a przez to konkurencyjny do transportu indywidualnego.