Inwestycje Raport z Polski Tramwaje

Szybciej z Małopolski na Śląsk. PKP PLK rozpoczyna przebudowę

PKP Polskie Linie Kolejowe przebudowują obiekty między Tunelem a Wolbromiem na trasie łączącej Małopolskę ze Śląskiem. Jako pierwszy przebudowany zostanie wiadukt w Podlesicach na odcinku Charsznca – Wolbrom. Koszt pracy przy 3 wiaduktach i 8 przepustach wyniesie 23 mln zł.

Fot. Wojciech Parzelski

Inwestycja prowadzona na odcinku Tunel – Wolbrom nie wpłynie na ruch kolejowy. Docelowo prace pozwolą skrócić czas przejazdu – zlikwidowane zostaną bowiem ograniczenia prędkości – z 30 km/h do 80 km/h,

Wiadukt kolejowy w Podlesicach zostanie całkowicie przebudowany i powstanie nowa, mocniejsza konstrukcja. W efekcie prac sprawniej pojadą pociągi. Obiekt korzystnie zmieni się dla kierowców. Szersza jezdnia pod torami ułatwi ruch drogowy. Wykonawca rozpoczął prace od rozbiórki starych elementów wiaduktu pod jednym torem. Utrzymany jest przejazd pociągów po sąsiednim torze. Ze względu na zakres prac i bezpieczeństwo, przygotowano oznakowany objazd i zmienioną organizację ruchu drogowego.

W bieżącym roku rozpocznie się również przebudowa dwóch wiaduktów na szlaku Tunel –Charsznica. Zaplanowano także prace przy ośmiu przepustach między Tunelem a Wolbromiem.

Zakończenie robót w ramach umowy zaplanowano do I kwartału 2023 r. Wykonawcą prac jest Konsorcjum firm w składzie: Nowak-Mosty Sp. z o.o. i FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby a.s.

Czytaj dalej >