Pasażer

Tak powinniśmy podróżować. Pesa prezentuje schemat zajmowania miejsc w tramwajach [GRAFIKA]

Fot. Andrzej Otrębski / CC

Bydgoska Pesa opracowała optymalny schemat zajmowania miejsc w transporcie publicznym na podstawie obowiązujących od środy 25 marca zasad. Plan stworzony został na przykładzie tramwaju typu Swing.

Wprowadzone przez premiera Mateusza Morawieckiego ograniczenia w przemieszczaniu się obowiązują do 11 kwietnia 2020 r. W tym czasie nie będzie można swobodnie przemieszczać się poza celami zawodowymi, zdrowotnymi i bytowymi.

Obostrzenie nie dotyczy:

  • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Zgodnie ze zmianami, w pojazdach komunikacji miejskiej znajdować się może tyle osób, ile wynosi połowa liczby miejsc siedzących. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób.

– Zależy nam na tym, aby Polacy mieli dostęp do komunikacji. Musimy jednak zadbać o to, by autobusy nie były przepełnione – podkreślał premier Morawiecki.

Dodaj komentarz