Przewozy towarowe Wydarzenia

Tęczowe kontenery Maersk wyruszyły w świat. “Mają nas jednoczyć”

Tęczowe kontenery Maersk wyruszyły w świat. – Reprezentują one stanowisko firmy w zakresie różnorodności i integralności – podkreślają władze firmy. Pierwsze kontenery pojawią sie w Los Angeles, Jokohamie, następnie w miastach Azji, Europy, a docelowo trafią do Danii na Copenhagen Pride 2021.

Dwa tęczowe kontenery pomalowane zostały w lipcu 2020 r., zaś 11 marca 2021 r. wyruszyły w światową trasę.

Pierwsza część podróży dla 40- i 20-stopowych kontenerów tęczowych odbędzie się na pokładzie Maersk Edmonton z APM Terminals Pier 400 w Los Angeles. Stamtąd wyruszą do Jokohamy i zatrzymają się w kilku miejscach w Azji i Europie. Swoją podróż zakonczą w Danii na Copenhagen Pride 2021.

Kontenery dostępne będą dla pracownikow AP Moller Maersk, na ktorych składać będą podpisy.

– Jesteśmy podekscytowani, że nasze tęczowe kontenery pojawią się na całym świecie – mówi Rachel Osikoya, Dyrektor ds. Różnorodności i integracji, AP Moller – Maersk. – Zewnętrzna ich strona reprezentuje stanowisko firmy dot. różnorodności i integracji.

 

O pomyśle stworzenia takich kontenerów opowiedział Rob Townley, dyrektor regionalny ds. Projektów specjalnych w Maersk.

– Chcemy przypominać wszystkim – zwłaszcza tym, którzy czują się odrzuceni, osamotnieni, że nie są sami, że stoimy za nimi i akceptujemy ich bez względu na rasę, płeć, wiek, pochodzenie etniczne, orientację seksualną, religię lub niepełnosprawność – podkreślał.

 

Tęczowe kontenery Maersk służą jako symbol integracji i różnorodności, odważnie dzieląc ze światem stanowisko firmy dotyczące tworzenia kultury, w której wszyscy pracownicy, partnerzy i klienci czują się mile widziani i równi.

Rok temu kontenery wykorzystane zostały do pomocy ofiarom huraganu w Stanach Zjednoczonych. Jak informuje firma, klienci Maersk wykazują zainteresowanie wykorzystaniem tęczowych kontenerów do transportu swoich towarów po całym świecie.