Przewozy towarowe

Tony zboża na torach pod Bydgoszczą [ZDJĘCIA]

Kotomierz: z ośmiu wagonów pociągu towarowego na tory wysypane zostało zboże. Służby zgłoszenie o zdarzeniu otrzymały dziś (25.02) o godz. 9.13. Jak poinformowała nas Edyta Wszołek, sołtys wsi Kotomierz (gmina Dobrcz, województwo kujawsko-pomorskie), leżącej na linii kolejowej między Bydgoszczą a Gdańskiem, teren zabezpieczyli policjanci.

Kotomierz: zboże na torach (Fot. Jacek Paliwoda / Facebook)
Kotomierz: zboże na torach (Fot. Facebook)

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Rzeczniczką Prasową Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, kom. Lidią Kowalską, która potwierdziła, że do zdarzenia doszło.

Zdjęcia z nasypu kolejowego w Kotomierzu opublikował w mediach społecznościowych mieszkaniec regionu.

– Na miejscu pracują służby, trwa ustalanie przyczyn i okoliczności zdarzenia – informuje kom. Lidia Kowalska.

 

W internecie pojawiają się domysły o możliwych przyczynach. Pierwszy mówi o awarii systemu zamykania wagonów, drugi – nawiązuje do trwających protestów rolników.

– Na chwilę obecną każda hipoteza brana jest pod uwagę, jak mówiłam, trwa weryfikacja wszystkich otrzymanych informacji – dodaje rzeczniczka prasowa KMP Bydgoszcz. – Nie możemy także potwierdzić pochodzenia zboża – czy jest to zboże pochodzące z Polski czy Ukrainy.

 

Dochodzenie trwa. Na chwilę obecną nie mamy informacji o ewentualnych utrudnieniach na linii między Bydgoszczą a Gdańskiem.

 

Zboże na torach

Do podobnych incydentów doszło w minionym tygodniu m.in. w Medyce. O tym pisaliśmy poniżej:

Protest rolników trwa. Usypali z wagonów towarowych ukraińskie zboże

Dodaj komentarz