Tramwaje

Toruń: Przejazdy techniczne po torowiskach przebiegły bez zakłóceń

Pierwsze przejazdy techniczne po nowym torowisku w rejonie pl. Rapackiego i pl. Niepodległości w Toruniu za nami. Jak informują przedstawiciele miejskiego przewoźnika, odbyły się one bez zakłóceń.

Fot. torun.pl

W Toruniu realizowany jest projekt „Przebudowa układu torowo-drogowego w ul. Wały gen. Sikorskiego i al. Jana Pawła II wraz z budową pasa tramwajowo-autobusowego w Toruniu – BiT-City II”. Prace realizowane są na Placu Rapackiego i w jego sąsiedztwie.

W ramach inwestycji miasto przebudowało istniejące torowiska tramwajowe wzdłuż ulic: Chopina, al. św. Jana Pawła II, Wały gen. Sikorskiego oraz Kraszewskiego i Czerwona Droga, a także buduje nowy odcinek torowiska łączącego pl. Artylerii Polskiej i pl. Niepodległości wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Prowadzona jest także kompleksowa przebudowa układu drogowego w obrębie modernizowanych torowisk, a w al. św. Jana Pawła II powstaje nowoczesny węzeł przesiadkowy integrujący transport autobusowy z tramwajowym.

– Obecnie trwają prace wykończeniowe, m.in. przy układaniu nawierzchni dróg rowerowych,  oznakowaniu poziomym i pionowym, a także urządzanie zieleni – mówi kierownik budowy firmy Balzola, Wojciech Kulpiński.

 

Pierwsze przejazdy techniczne odbyły się pod koniec ubiegłego tygodnia. Na odcinku między pl. Artylerii Polskiej i pl. Niepodległości, a także po przebudowanym torowisku prowadzone były próby związane z działaniem sygnalizacji świetlnej, sieci trakcyjnej i napędów rozjazdów.

Wykonawca zapewnia, że zasadnicze prace budowlane potrwają do końca bieżącego roku.

Dodaj komentarz