Raport z Polski Wydarzenia

Tragedia na przejeździe kolejowym. Nie żyje kobieta, ranne dzieci

W miejscowości Florek, doszło do wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowo-drogowym. W wyniku zderzenia zginęła kobieta, dwie dziewczynki zostały ranne.

Fot. lodzka.policja.gov.pl
Fot. lodzka.policja.gov.pl

Do wypadku doszło 18 stycznia, po godzinie 13.00 na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu linii kolejowej nr 33, pomiędzy miejscowościami Florek i Michałów. Z nieznanych przyczyn kobieta kierująca autem osobowym wjechała wprost pod nadjeżdżający pociąg PKP Intercity TLK Flisak relacji KatowiceGdynia.

Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej kierująca pojazdem kobieta zmarła. Ucierpiały również podróżujące z nią dwie dziewczynki w wieku 8 i 9 lat. Starsza z dziewczynek po przyjeździe służb była nieprzytomna, młodsza natomiast pozostała przytomna w kontakcie logicznym. Jedna z dziewczynek z obrażeniami została zabrana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym (LPR) do łódzkiego szpitala. Drugą ratownicy zabrali na obserwację do szpitala w Kutnie.

Na pokładzie składu znajdowało się około 30 pasażerów.

Według Portalu Pasażera TLK Filsak od stacji Strzelce Kujawskie do stacji Płock został odwołany. Przewoźnicy wprowadzili autobusową komunikację zastępczą do Płocka. Stamtąd pasażerowie kontynuowali podróż pociągiem.

Dodaj komentarz