Raport z Polski Wydarzenia

Tragedia na przejeździe kolejowym pod Łodzią [ZDJĘCIA]

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Ozorkowie. W zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem zginął 55-letni kierowca.

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu / Facebook
Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu / Facebook

Do wypadku doszło w niedzielę 4 grudnia, chwilę po godz. 12.00. Kierujący samochodem marki Volkswagen Polo wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy wprost pod jadący pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł 55-letni kierowca. Na szczęście żadnemu z pasażerów składu relacji ŁódźKutno nic się nie stało.

Jak informują służby ratunkowe, do zdarzenia doszło na przejeździe wyposażonym w sygnalizację świetlną oraz krzyż św. Andrzeja.

Policja przypomina, że uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także kierujący pojazdem, który wjeżdża na przejazd przy sygnale czerwonym, migającym lub dwóch na przemian migających sygnałach czerwonych podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny w wysokości nie niższej niż 2000 złotych.

Dodaj komentarz