Raport z Polski Wydarzenia

Wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe

W Rychnowie Wielkim (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do wypadku z udziałem pociągu osobowego. Kierowca samochodu wjechał na niestrzeżony przejazd, wprost pod jadący skład. W wyniku zderzenia jedna osoba została ranna. Ruch na trasie wstrzymano.

Fot. Ratownictwo Medyczne Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego
Fot. Ratownictwo Medyczne Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego

Do wypadku doszło 28 września przed godziną 18. W powiecie golubsko-dobrzyńskim, na niestrzeżony przejazd kolejowy wjechał samochód osobowy. Chwilę później w auto uderzył pociąg relacji ToruńOlsztyn.

– Do zderzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Jedna osoba poszkodowana z samochodu osobowego została zabrana do szpitala – poinformował PAP dyżurny z Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

 

Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej, ratownicy medyczni, a także policjanci, którzy będą dokładnie wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Według informacji dyżurnego KW PSP nikt z osób podróżujących pociągiem nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Ruch kolejowy wstrzymano na kilka godzin.

Może być zdjęciem przedstawiającym kolej

W ostatnich latach na niestrzeżonym przejeździe w Rychnowie Wielkim doszło do kilku wypadków. W 2017 r. zginęła tam 32-letnia kobieta, kierująca autem osobowym.

Dodaj komentarz